18. 2. 2018 v 15:00 hodin k naší škole přijel autobus, který nás, žáky sedmé třídy, měl dopravit do Černého dolu. Naše řady doplnily i žákyně šesté a páté třídy.

Po příjezdu na místo jsme naložili zavazadla na rolbu a vydali se na naši první výpravu k chatě. Cesta byla poměrně náročná, protože vedla do kopce. Ale pohled na zasněženou krajinu nám to vše vynahradil. Asi po hodině cesty již bylo možné v dáli zahlédnout chatu, v níž jsme měli strávit následujících pět dní.

První kroky nás všech po příjezdu směřovaly do společenské místnosti, kde nás učitelé informovali o plánech v příštích dnech. Potom jsme se rozdělili do skupinek po 4 – 6 kamarádech a šli se ubytovat na pokoj.

Druhý den začal v 7:00 hodin budíčkem, za kterým hned o půl hodiny později následovala rozcvička, snídaně a poté lyžování. V 9:00 hodin si každý pod sjezdovkou vedle naší chaty vyndal z vaku lyže a poprvé na vleku vyjel sjezdovku. Následovalo zařazování do skupin dle dovednosti na lyžích. Skupiny se vytvořily tři – jedničky, dvojky a trojky. Poté zástupci těchto seskupení trénovali techniky pro lepší jízdu na lyžích.

Po obědě jsme se poprvé vydali na běžky. A ačkoliv se pádům nikdo nevyhnul, všichni si tento výlet užili. Další dny se nesly v podobném duchu. V úterý se někteří podívali do Pece pod Sněžkou a ve středu se skoro všem podařilo zdolat na běžkách Černou horu.

Tento lyžařský výcvik by ovšem nebyl tak skvělý bez našich učitelů – pana ředitele Radana Černého, paní učitelky Petry Chmelíkové a paní učitelky Ludmily Potůčkové. Všem Vám moc děkujeme za zážitky, na které budeme všichni dlouho vzpomínat.

                                                                                                                                                             Jan Jarolím, žák 7. třídy

Fotografie:

výběr fotografií z 1. až 3. dne naleznete zde: http://zs5kvdk.cz/pozdrav-z-krkonos-od-lyzniku/

všechny fotografie naleznete na školním OneDrivu.

výběr fotografií z 4. až 6. dne:

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář