V únoru ve dnech od 12. – 18. 2. 2018 jsme po 2 letech opět uskutečnili projekt EDISON, který organizuje mezinárodní studentská organizace AIESEC. Čtyři zahraniční univerzitní studenti původem z Číny, Taiwanu, Indonésie a Turecka zahájili svou stáž právě u nás. Ubytování přijali v hostitelských rodinách našich žáků a jedné paní učitelky. Všichni vedli celý týden výuku na druhém stupni a letos nově i v nižších třídách, v nichž pomáhali s překladem žáci deváté třídy. Jediným komunikačním jazykem byla angličtina. Žáci tak měli jedinečnou příležitost otestovat svoje jazykové schopnosti. V jednotlivých výukových blocích byli žáci seznámeni se základními informacemi o dané zemi, hráli hry, tancovali tradiční tance a diskutovali. Výjimečným dnem byla středa, kdy se v tělocvičně naší školy konala tzv. Global Village – akce, při které mohli žáci navštívit jednotlivá stanoviště stážistů a dozvědět se o jejich zemi, životě a kultuře ještě více. Nezapomínali jsme však ani na odpolední program, jehož cílem bylo ukázat cizincům město a jeho okolí. K odpoledním aktivitám se rády přidávaly i hostitelské rodiny. Týden to byl velmi náročný, ale pro děti velmi přínosný, proto bychom rádi tuto akci zopakovali i v příštích letech. Za organizaci projektu děkujeme především organizátorkám – paní učitelce Haně Zámečníkové a Barboře Šturmové.

Fotografie:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář