Vážení rodiče, milí žáci,

Od 11. března probíhá výuka na základních školách netypickým způsobem. Ze dne na den se prezenční výuka změnila na distanční, na kterou většina základních škol nebyla připravena, ale i díky Vaší spolupráci se nám ji daří zvládat. Nestandardním způsobem budou také učitelé hodnotit žáky na vysvědčení za II. pololetí. V souladu s vyhláškou č. 211/2020 Sb. v základním vzdělávání vychází hodnocení výsledků vzdělávání žáka za druhé pololetí školního roku 2019/2020:

  1. z podkladů pro hodnocení získaných v druhém pololetí v době, kdy žák má povinnost řádně docházet do školy (období do 10. 3.);
  2. podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávání na dálku, pokud má pro takové vzdělávání žák podmínky (např.: pravidelná spolupráce při vzdálené výuce a při odevzdávání úkolů, snaha o řešení případných problémů, práce s technologií), nebo podpůrně z podkladů pro hodnocení získaných při vzdělávacích aktivitách konaných ve škole v době, kdy žák nemá povinnost řádně docházet do školy;
  3. podpůrně z hodnocení výsledků žáka za první pololetí školního roku 2019/2020.

Předávání vysvědčení za druhé pololetí připadá na úterý 30. června 2020. Na 29. a 30. června vyhlásí ředitel školy podle §24, odst. 2 zákona číslo 561/2004 Sb., školský zákon pro žáky volno. Znamená to, že vysvědčení se bude předávat v pátek 26. 6. 2020. Způsob předávání vysvědčení se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace a omezení z ní plynoucí. O konkrétním postupu bude škola informovat na svých webových stránkách a prostřednictvím Bakalářů.

Podle MŠMT se vysvědčení z tohoto pololetí nebude vyhodnocovat při přijímacím řízení na střední školy a nebude ani součástí dokumentů přikládaných k přihlášce.

Známky ale v tuto chvíli nejsou nejdůležitější a nikdy by neměly být. Věřím, že všichni žáci budou pokračovat v usilovné spolupráci s učiteli při distanční výuce, na kterou budou moct navázat při návratu do školy 1. záři 2020.

S pozdravem

Radan Černý

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář