Ke dni 1. 6. uspořádala obec Libotov den plný soutěží i atraktivní zábavy pro děti. Mezinárodní den dětí však nepojala tradičně.

Občané spojili své ruce se zaměstnanci i žáky ZŠ 5. května a vytvořili tak vynikající podmínky pro práci zdravotníků z pražského IKEMU. Ti přímo v prostorách šaten na fotbalovém hřišti provedli stěr slin z úst dospělých, kteří se akce zúčastnili na výzvu „Zachraňte život Elišce a Matějovi!“ Tyto dvě děti bojují se zákeřnou nemocí a pomoc jim mohou pouze vhodní dárci kostní dřeně.

Náboru lidí, kterým není lhostejný osud Elišky a Matěje, se zúčastnilo přes 300 účastníků. Do registru jich mohlo vstoupit 277, což je úctyhodné číslo vzhledem k obdobné akci (Šance pro Matěje), konané loni v nedalekém Miletíně.

Všem zúčastněným chceme jménem rodičů Elišky a Matěje ze srdce poděkovat! Dále jmenovitě děkujeme panu starostovi Libotova, Filipu Krausovi, který celou akci zaštítil a paní Bc. Gabriele Hoškové, bez které by se příjezd zdravotníků z IKEMU  neuskutečnil. Nesmíme opomenout ani pořadatele celé akce, díky nimž prožilo 2000 lidí (z toho 636 dětí) překrásný a smysluplný den.

Tým ZŠ 5. května

Související video: Zvičina TV

Fotografie:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář