Dne 13. 3. se děti druhých a třetí třídy zúčastnily výletu do hvězdárny v Hradci Králové. Pořad byl zaměřen na střídání dne a noci, souhvězdí noční oblohy, určení světových stran podle Severky. Navštívili jsme některé planety a další tělesa Sluneční soustavy. Na závěr děti zhlédly astronomickou pohádku Robinsonka. Také si mohly zakoupit upomínkové předměty jako pohledy, pravítka, sešity, známky a další, a to vše s vesmírnou tématikou. Děti byly z výletu nadšené a už se moc těší na příští návštěvu.

Veronika Havlová, Helena Kirschová, Lenka Mejsnarová

Akce byla realizovaná v rámci projektu: „Projekt EU 2018 – ZŠ 5. května“, který je financován EU a MŠMT.

Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz

Fotografie:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář