Ve čtvrtek 4. 1. se naši žáci vrátili o mnoho století v čase nazpět. Tělocvična školy se v dopoledních hodinách stala dějištěm mnohých vyprávění ze Starých pověstí českých. Mladší děti se například dozvěděly, kdo byl praotec Čech, kněžna Libuše, Horymír a jeho Šemík, starší žáci si své vědomosti mohli zábavnou formou zopakovat. Výukovým pořadem o historii nás již tradičně provázela šermířská skupina Pernštejni. Nechyběly dobové rekvizity a kostýmy. Děti byly vtaženy do děje jako herci, kteří pomáhali dokreslit klíčové události raných českých dějin, jež byly sice založeny na historických faktech, ale velký podíl v díle Aloise Jiráska zahrála i lidová slovesnost.  V závěru programu došlo i na očekávané šermířské šarvátky, které ocenili nejen přítomní chlapci.

Fotografie:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář