Tentokrát na ovoci a na zelenině, které jsme získali v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol. S jednotlivými druhy jsme se seznámili, porovnávali jsme obrázky se skutečnými plody, v rámci opakování prvoučného učiva jsme je rozdělili na malvice, peckovice a bobule. Pak jsme zapojili další lidské smysly – poznávali jsme je podle hmatu a chuti. Zahráli jsme si na degustátory a do tabulek jsme si poznamenali, jak nám co chutnalo. Na závěr jsme soutěžili v „kimovce“ – kreslili jsme, co jsme si zapamatovali.

Jaroslava Serbousková, Renata Jirousková

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář