Ve čtvrtek 30. května v naší škole proběhl nácvik evakuace kvůli simulovanému požáru. Žáci se svými pedagogy a vedením školy řízeně opouštěli budovu a seřadili se v zadním traktu před školní jídelnou. Následoval cvičný zásah jednotky dobrovolných hasičů ze Žirče s komentovanou ukázkou při záchraně školníka.

Další částí programu byla prezentace jednotlivých složek IZS (integrovaného záchranného systému) a dalších organizací. Svá stanoviště představili zástupci Městské policie Dvůr Králové nad Labem, Policie ČR, záchranáři ze ZZS Královéhradeckého kraje, na ně s první pomocí navázaly pracovnice Českého červeného kříže, žáky také zaujal stánek dobrovolných hasičů z Verdeku, důležité informace si oprášili i u členů Hasičského záchranného sboru KHK. Starší děti si vyzkoušely simulátor nárazu ve třicetikilometrové rychlosti za dohledu zástupců BESIPu. Nadšení byli všichni především ukázkou psovoda Policie ČR a jeho čtyřnohého přítele.

Pro všechny zúčastněné se jednalo o přínosné dopoledne spojené s prevencí a zážitkovou pedagogikou. Všem, kteří se na akci podíleli, velmi děkujeme.

Video a související článek:

Fotografie (archiv školy a Města Dvůr Králové nad Labem):

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář