Ve středu 17. 4. jsme oslavili Den Země na čerstvém vzduchu v areálu školy. Žáci prvního stupně si se svými učiteli nejprve vysvětlili, proč je potřeba tento den oslavovat, vyučující děti upozornili na potřebu chránit životní prostředí nejen pro sebe – pro nás, ale i pro budoucí generace. Poté každá třída pokračovala dle svého plánu, většina vyrazila na procházku do přírody.

Žáci druhého stupně strávili se svými vyučujícími 1. hodinu ve třídách, kde hovořili o současných problémech životního prostředí, poté se přemístili po skupinách – třídách na různá stanoviště v areálu školy. Pátá třída uklízela školní dvůr, šestá třída pomáhala s úklidem sadu, sedmáci zvelebovali vlastními silami pozemek, který slouží školní družině, osmáci uklízeli před školní jídelnou a doskočiště, deváťáci sváželi shrabané listí, trávu, pomáhali zastřihovat jabloně a připravovali kompostér. Všechny třídy II. stupně se také postupně vystřídaly u ohniště, aby si za odměnu opekly buřty.

Fotografie:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář