V pátek před prvním adventním víkendem se žáci 6. až 9. třídy ZŠ 5. května zúčastnili zájezdu do vánočních Drážďan. Po pohodové ranní cestě jsme nejprve dorazili do městečka Moritzburg, jehož dominantou je zámek s několika rybníky a s pohádkovou atmosférou. Vždyť se zde natáčely „Tři oříšky pro Popelku“. Měli jsme možnost si na památku vyfotit Popelčino schodiště, na kterém ztratila střevíček. Toto poklidné místo v nás probudilo tu pravou pohádkově vánoční náladu.

Poté jsme již zamířili do Muzea hygieny v Drážďanech. Zde jsme navštívili stálou výstavu „Člověk jako dobrodružství“ s českým průvodcem a později objevovali možnosti lidských smyslů v rámci interaktivní výstavy v dětské části muzea.

V odpoledních hodinách jsme prozkoumali historické centrum Drážďan a dorazili na zlatý hřeb výletu, tzv. „Štrýclmarkt“, kde jsme nasáli tu pravou předvánoční atmosféru. Děti ochutnaly německé vánoční speciality, pořídily drobné dárky pro své blízké a přitom si procvičily i základy němčiny.

Počasí nám velice přálo a výlet jsme si dosyta užili. Již se těšíme na některý z dalších….

 

Mgr. Stanislava Culková, učitelka německého jazyka

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář