Konec školního roku je tady, a sezona školních výletů se tedy vyhoupla ke svému vrcholu. Žáci deváté třídy si ten svůj třídenní parádně užili.

Sešli jsme se všichni 30. 5. na vlakovém nádraží natěšení na nová dobrodružství. Po nekonečné cestě mašinkou vystoupila naše parta na nádraží v Turnově a rozprchla se do města na nákup drobností, které úspěšně někteří zapomněli a samozřejmě nezbytně potřebovali. Kolem 11. hodiny se naše cesta přiblížila k cíli – kempu Zrcadlová koza, parádní ubytování v srdci Českého ráje. Někteří se s vervou vrhli svlažit do řeky, jiní využili prostor pro míčovky. Táborák a společenské hry parádně zakončily den. Ten druhý na všechny čekaly koloběžky, hned po ránu jsme se na nich dopravili až na Malou Skálu, tam nasedli do raftů, nadšení z nás doslova sálalo, sjíždět Jizeru byl super zážitek. Večer se nesl v duchu povídání, trochu melancholické nálady při vzpomínkách na zážitky během naší devítileté pouti a skutečnosti, že je to náš poslední společný výlet. Poslední den jsme vyrazili na koloběžkách k Malé Skále, tentokrát na fotocaching – za pomoci mapy s fotkami různých lokalit jsme po okolí hledali zajímavá místa. Odtud celá třída vyrazila na vlakové nádraží a chystala se na návrat domů. Po cestě na všechny padla sice únava, ale také pocit neskutečného štěstí. Děkujeme třídnímu učiteli panu Flídrovi a paní učitelce Chmelíkové za bezva zážitky z nejkrásnějšího a zároveň posledního výletu pořádaného na ZŠ 5. května.

Lucie Meissnerová

žákyně 9. třídy

Fotografie:

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář