Dne 2. 5. 2019 prováděla 8. třída ZŠ 5. května celodenní statistické šetření dopravního provozu v okolí školy. Žáci si při hodině matematiky ve skupinách připravili tři tabulky pro zaznamenávání provozu.    Své tabulky pak obhajovali před spolužáky a společně se shodli na jedné tabulce. Tu ještě společně upravili. V den statistického měření se žáci sešli v 7:20 před budovou školy a pod vedením paní učitelky matematiky Hany Špůrové se rozdělili do tří skupin. První skupina prováděla měření v Raisově ulici, druhá skupina měřila provoz směrem na Lipnici a třetí skupina  prováděla měření směr vlakové nádraží. Měření prováděli v obou směrech. Statistické šetření provozu bylo ukončeno ve 14:30 hodin. Následující den na hodině matematiky začali žáci zpracovávat zaznamenané statistické údaje do tabulek a grafů.

Raisovou ulicí projížděla nejčastěji osobní auta s 1 pasažérem. V této ulici sídlí firma Juta, a proto zde projelo i mnoho kamionů. Od 7:30 do 14:40 to bylo celkem v obou směrech 49 kamionů. Obousměrně projelo nejvíce aut mezi 7:30 – 8:30.

Při statistickém šetření zjistila druhá skupina, že z města jezdí nejvíce auta s 1 osobou a to samé i do města. Zajímavé bylo, že v průměru za 1 hodinu projelo do města 7 kamionů, nejvíce měřených vozidel projelo poslední měřenou hodinu tedy v 13:30 – 14:30.

Skupina dívek, která měřila směr vlakové nádraží, při svém statistickém šetření zjistila, že nejčastěji projížděla auta s jednou osobou. Autobusy jezdily spíše poloprázdné. Nejvíce dopravních prostředků projíždělo v 13:30 – 14:30. Nejmenší dopravní provoz byl v 10:30 – 11:30.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář