Ve čtvrtek 1. 10. na naší škole proběhl projekt podpořený Královéhradeckým krajem a městem Teplice nad Metují již druhým rokem umožňuje žákům základních škol seznámit se se světem moderních digitálních technologií i z té temné strany. Lektor Mgr. Tomáš Hamberger naše žáky ze 7. třídy důkladně seznámil s pojmy jako jsou kyberšikana, kybergrooming, sexting nebo závislost na internetu a mobilních telefonech. Pro žáky byl připraven také malý workshop na téma úloha moderních digitálních technologií v době covidové.

V závěrečné diskuzi mohli žáci pokládat lektorovi různé dotazy. Nejvíce dotazů se pak týkalo vzniku dezinformací a jejich šíření. ,,Zde bude nejdůležitější vaše schopnost kritického myšlení“, uzavřel lektor projektový den.

vertical_on_white_by_logasterLogo-BezpecneOnline

 

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář