V pátek 15. 9. navštívili naši žáci 6. a 9. třídy Hvězdárnu a planetárium v Hradci Králové. Šesťáci se účastnili programu v rámci zeměpisu, dozvěděli se tak nejen o Zemi, ale i o sousedních planetách. Deváťáci si připomněli znalosti z astrofyziky, jejich tématem byla přeměna energie v přírodě. Zhlédli film o vzniku sluneční soustavy, planet a souhvězdí, zopakovali si, kde se bere energie na základě přílivu a odlivu, lépe si uvědomili důležitost Slunce jako zdroje energie pro celou naši planetu. Všichni se prošli planetární stezkou a mnozí se podívali do vesmíru dalekohledem. Na závěr děti diskutovaly o všech nabytých vědomostech s průvodci planetária, těm patří velký dík, neboť plánované dvouhodinové programy se oběma třídám protáhly na hodiny čtyři. Žáci byli z exkurze nadšení. Nás potěšil především jejich zájem a zároveň propojení příjemného s velmi užitečným.

Mgr. Jarmila Čechová a Mgr. Petra Chmelíková

Fotografie:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář