Ve čtvrtek 18. 10. se někteří žáci 7. třídy a celá 8., 9. zúčastnili exkurze v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. V 7 hodin již všichni seděli v autobuse natěšení do hlavního města. Po 9. hodině jsme z centra vyrazili na Malostranské náměstí k Thunovskému paláci, kde zasedá PS PČR. Ujala se nás paní průvodkyně, která nejprve všechny usadila v zasedací místnosti informačního střediska a promítla krátký film o historii a činnosti sněmovny. Následovala prohlídka významných prostor s výkladem, zahrnující prohlídku předsálí, galerii hostů v hlavním zasedacím sále a přilehlých prostor. Mohli jsme zasednout v jednací síni na místech členů sněmovny, v níž se obvykle odehrávají důležitá rozhodnutí týkající se naší země.

Z Poslanecké sněmovny jsme se vydali k Valdštejnské zahradě a Valdštejnskému paláci – sídlu Senátu Parlamentu České republiky a cestou se zastavili u památníku Milady Horákové, jenž se nachází na konci Sněmovní ulice, poté zamířili na Karlův most a Staroměstské náměstí, kde jsme zhlédli nově opravený Staroměstský orloj a prohlédli další památky Starého města. Výlet jsme zakončili pozdním obědem v obchodním centru Palladium.

Paní učitelce Markétě Haasové a Haně Špůrové děkujeme za organizaci a doprovod.

žákyně 9. třídy

Fotografie:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář