Ve čtvrtek 3. května proběhly na městském stadionu atletické závody Pohár rozhlasu. ZŠ 5. května měla již tradičně zastoupení ve všech kategoriích. Naši žáci zaznamenali úspěchy v nejedné disciplíně. S nejlepším časem na trati 60 metrů doběhl Matěj Pavelka za starší žáky, Patrik Šimek ve stejné kategorii vybojoval druhý nejlepší výkon ve vrhu koulí a skoku do výšky, druhý také doběhl Štěpán Baum na trati 1500 metrů, na 4. místě se umístil také Lukáš Berger ve skoku dalekém a Šimon Hak ve vrhu koulí.

Ze starších dívek obsadila 5. místo Klára Bujárková ve skoku vysokém a 5. nejrychlejší čas zaběhla také Pavla Marie Tafilová.

V kategorii mladší dívky získala Eliška Rambousková 3. nejlepší čas v běhu na 60 metrů, 4. doběhla a doskočila Lucie Janská na trati 600 metrů a ve skoku dalekém, Tereza Pavelková hodila 4. nejdelší pokus v hodu kriketovým míčkem.

V kategorii mladších chlapců vyhrál Jan Všetečka skok do výšky, třetí nejdelší skok předvedl Vojtěch Laňka, chlapci předvedli druhou nejrychlejší štafetu ve složení Bujárek, Krejzl, Všetečka a Jež.

Do okresního kola, které se uskuteční ve středu 16. 5., se z druhého místa probojovali mladší žáci. Pomyslnou stříbrnou medaili v okrskovém kole brali i starší žáci, kteří se bohužel do okresního kola nepodívají.

Všem závodníkům a závodnicím, kteří se zúčastnili a reprezentovali naši školu, děkujeme.

Fotografie:

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář