ŠIPKOVANÁ

V pátek 2. 6. 2017 si děti z prvních tříd a druhé třídy zahrály šipkovanou. Jako první vyšla druhá třída, která šipkami a fábory značila trasu, v okolí školy pak schovávala lístečky s úkoly. V časovém odstupu vyrazili na cestu prvňáčci, šipky hledali, fáborky sbírali a plnili úkoly, které nalezli. Na konci trasy se sešly všechny družinové děti na zahradě a společně dobývaly poklad drobných dárků. Celá družina si užila krásné slunečné odpoledne.

BESEDA S MĚSTSKOU POLICIÍ
Dopravní značky, jízda na kole, ale i jak se chovat při ohrožení neznámým člověkem, to vše bylo tématem besedy 7. 6. 2017 s městskou policií. Společně si všechny děti pod dozorem policistů vyzkoušely ochranné pomůcky, zhlédly ukázku zneškodnění pachatele. Byly poučeny o bezpečnosti při jízdě na kole, mnoho z nich kladlo i zvídavé otázky týkající se zbraní. Odpoledne žáci se zástupci městské policie zakončili velkým potleskem a poděkováním.

ŠKOLNÍ ZAHRADA

Od jara opět využívá školní družina zahradu, kde letos přibyl vyvýšený záhon, který si děti samy natíraly a pěstují v něm dýně. Hojně využívají vrbovou stavbu, která slouží jako úkryt. V nejbližších dnech plánujeme upevnit venkovní tabuli k různým didaktickým hrám. V další fázi se chystá úprava povrchu a zabudování dřevěných kůlů k upevnění sítě.

 

Fotografie:

Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář