Dnes se v naší školní družině konalo čarodějnické veselí! Místo se proměnilo v pohádkový svět plný čarodějnic, kouzel a her. Nechyběl samozřejmě ani oheň, na kterém se opékaly lahodné buřty, a morana, která symbolicky shořela na hranici.

Ale pálení čarodějnic v naší družině není jen o ohni a dobrém jídle. Pro děti jsme si připravili také spoustu zábavných her a soutěží. Soutěžily v hodu koštětem na cíl, čarodějnickém slalomu a poznávání bylin. Za splnění úkolů si odnesly sladké odměny a drobné čarodějnické suvenýry.

Kromě zábavy jsme se ale také dozvěděli něco o českých tradicích spojených s pálením čarodějnic. Vyprávěli jsme si příběhy o čarodějnicích a o tom, proč se pálí morana. Děti si tak mohly užít pohodové odpoledne plné her, zábavy a poučení.

Pálení čarodějnic v naší školní družině se tak stalo povedenou akcí, na kterou budou děti jistě dlouho vzpomínat. A my se už teď těšíme na další čarodějnický slet!