Žáci našeho školního parlamentu předložili svoje návrhy na projekty k Participativnímu rozpočtu. Nejlepší z nich bude realizován a hrazen z Participativního rozpočtu města, které poskytne na realizaci vítězného projektu částku 25 000 Kč. Hlasovat o nejlepší projekt budou moct žáci a učitelé naší školy od příštího týdne, kdy spustíme hlasování. Před zahájením hlasování proběhnou prezentace jednotlivých návrhů před komisí, učiteli a žáky naší školy.

ŠKOLNÍ BUFET

Školní bufet by byl umístěn ve vrátnici naší školy. Prodávalo by se tam například pití, pečivo (obložené chlebíčky, toasty, bagety apod.) Zboží by bylo umístěné v prosklených vitrínkách.

Bufet by byl určený pouze pro pracovníky a žáky školy, popř. pro návštěvy. Pracovat by tam mohla paní vrátná. Platby by probíhaly v hotovosti. Otvírací doba by začínala od 7:40 hod. do 7:55 hod. a pak každou přestávku do 10:55 hod.

Navrhovatel: Jáchym Jirousek 5. ročník

ZÁMKY A DRŽÁKY TOALETNÍHO PAPÍRU NA ZÁCHODY

Zámky zajistí větší soukromí a komfort pro žáky. Bude samozřejmě v případě nouze možné otevřít zámek i z druhé strany pomocí klíče nebo jiného předmětu. Držáky na toaletní papír zajistí každé kabince dostatek papíru.

Navrhovatel: Jakub Erlebach 7. ročník

RELAXAČNÍ KOUTEK

Relaxační koutek by mohl zajistit žákům zázemí k odpočinku, četbě nebo dalšímu vyžití v podobě například stolního fotbálku, který by se nacházel přímo v relaxační zóně. Na škole by vznikli celkem dva relaxační koutky. Jeden v přízemí vedle ředitelny a druhý vedle schodů v prvním patře. Oba koutky by nabízeli sedací pytle, židle, koberec, malou knihovnu s komiksy či knihami nebo stolní fotbálek.

Navrhovatel: Kateřina Ponikelská 8. ročník

LAVIČKY PŘED BUDOVOU ŠKOLY

Lavičky před školou mohou sloužit k odpočinku žáků před nebo po vyučování či ve volných chvílích mezi hodinami.

Navrhovatel: Anna Vejnarová 6. ročník