Princezna Pohádka zachráněna!
Ve čtvrtek 26. září se naši druháčci ocitli v Říši knížek, kde je přivítala princezna Pohádka. Ale pak se tam objevil hrozný Nečterád, který žije v Analfabetii, kde nikdo neumí číst a psát a ani tam není vůbec žádná knížka. A právě do své říše unesl princeznu Pohádku, aby se s ní mohl oženit. Její pravý ženich princ Komiks se velmi rozzlobil a hledal způsob, jak svou nevěstu vysvobodit. Naštěstí pomocníčci z 2. třídy zvládli všechny 3 úkoly, a tak všechno dobře dopadlo. Dokonce i Nečterád se napravil a začal chodit do školy, aby se naučil číst. Za svou vydatnou pomoc byly děti odměněny perníkovým klíčem, kterým si hned v knihovně odemkly kouzelný svět knížek.
Renata Jirousková