V pátek 14. října 2022 se na královédvorské ZŠ 5. května uskutečnilo setkání u příležitosti otevření nového multifunkčního hřiště pro žáky školy. Ředitel školy Radan Černý zde přivítal starostu Dvora Králové nad Labem Jana Jarolíma a místostarostu Jana Helbicha. Na setkání byla také přítomna Ladislava Kalabová z firmy Gartensta plus, s. r. o., která stavbu hřiště realizovala, a Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku královédvorského městského úřadu, jehož tým celou investiční akci připravil. Po úvodním proslovu ředitele školy Radovana Černého, který městu i všem zúčastněným poděkoval za zdárnou revitalizaci hřiště, již byly hřiště i workoutová zóna symbolicky předány dětem.
Stavební práce, které trvaly od poloviny srpna do září 2022, zahrnovaly rekonstrukci plochy stávajícího hřiště a výstavbu nové multifunkční arény pro florbal, nohejbal, malou kopanou, volejbal či košíkovou. Asfaltovou plochu nahradil nový povrch z gumového granulátu a nechybí ani oplocení hřiště. V těsné blízkosti arény dále byly nainstalovány menší workoutové konstrukce pro využití v průběhu hodin tělesné výchovy i mimo ně. Stavbu realizovala pražská firma Gartensta plus, s. r. o., která vyhrála veřejnou zakázku, a město Dvůr Králové nad Labem za rekonstrukci zaplatilo 4,1 mil. Kč včetně DPH.
Přidejte komentář

Vaše e-mailová zpráva nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Smazat textPřidat komentář