Struktura strnekDnes je: 23.9.2018 - sv�tek m�: Berta
Počet vyhovujících záznamů: 73nestránkovat      1 >    23456...11

Lyžníci z Páťáku

Únorovou neděli Hájenku jsme zdolali.

Věru, krásná chata je, najdou se i závěje.

Dopoledne v pondělí sjezdovku jsme projeli.

Po obědě od Míši skočili jsme do lyží.

Je to dřina, máme splín, pomůže nám parafín.

Parafíny nepomohou, je to práce ruk a nohou.

Po večerní besedě zítra nám to pojede!

Ve středu 24. 6. se ZŠ 5. května zúčastnila atletického klání mezi dvorskými školami o pohár radnice. Naše družstvo dívek a chlapců bylo od samého začátku odsouzeno k nerovnému boji. Řada dobrých atletů totiž odjela na prosluněné chorvatské pláže, a proto jsme bojovali v neúplné sestavě proti značné přesile. Navzdory tomu jsme v individuálních soutěžích ukořistili cenná vítězství. V součtu bodů to však na naše dva soupeře nestačilo, a tak jsme brali krásné třetí místo.

Všem našim atletům děkuji za vzornou reprezentaci školy a nejen jim přeji pěkné prázdniny.

Radan Černý

Všichni pozdravují, v úterý jsme si odpočinuli od sluníčka a trochu pocestovali, ve středu (dnes) je slunečno, ale chladněji, tak jsme s malými dětmi na výletě v Ninu a velcí sportují doufáme, že zítra si zase užijeme moře.

Ve fotogalerii přibyly nové fotky.

Po úspěších z minulých let nám i letošní ročník přinesl nemalá překvapení. Z týmu mladých přírodovědců ZŠ 5. května se nejlépe umístila Tereza Janská z 6. třídy, která v okresním kole v kategorii D obsadila nádherné 3. místo a postoupila tak do krajského kola. V „královské" kategorii C jsme též měli svého favorita. Byl jím Martin Kubíček z 8. třídy, který jakožto zkušený matador opět hladce postoupil do krajského kola. V nebývale silné konkurenci ostatních základních škol a víceletých gymnázií královéhradeckého kraje dosáhl fenomenálního výsledku a obsadil 1. místo. Všem našim přírodovědcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr.Bc. Jan Flídr, učitel Př/Ch

Dne 4. 6. se naši „šesťáci" zúčastnili dlouho očekávaného výletu k jinolickým rybníkům. Výlet byl zorganizován výhradně dle požadavků a přání žáků. Počasí nám přálo, tudíž jsme se ihned po příchodu do kempu a ubytování mohli začít věnovat nejrůznějším aktivitám. Jako první přišlo na řadu osvěžení ve zdejších vodách. Poté následovaly závody na šlapadlech, plavání a v podvečer vše podtrhla pečlivá příprava na volejbalový turnaj, který se konal následující den. Doufáme, že se žákům výlet líbil a už se těšíme na ten příští.

Mgr. Bc. Jan Flídr a Mgr. Jiří Šifner

Dne 18. 5. jsme s žáky 8. třídy navštívili záchrannou stanici zraněných živočichů v Jaroměři. Zde měli žáci možnost vidět na vlastní oči následky lidské činnosti a mnohdy i bezohlednosti, která je nedílnou součástí naší přírody. To vše bylo podloženo odborným výkladem zdejších přednášejících. V závěru naší návštěvy jsme si vyslechli přednášku zaměřenou na problematiku palmového oleje a s ním spojenou devastaci tropických deštných pralesů, které jsou domovem nespočetného množství rostlinných i živočišných druhů. Vzhledem ke stále se zvyšujícím poptávkám po této výnosné komoditě, kterou palmový olej bezpochyby je, nám hrozí, že po mnohých druzích zůstane jen hořká vzpomínka v podobě nic neříkající fotografie.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

Po páteční noci strávené v pohodlném autobuse jsme se ocitli kolem deváté hodiny ranní na břehu Jadranu. Nejprve nás vylekalo větrné a chladné počasí po noční bouřce, ale než jsme stačili vybalit, smálo se na nás sluníčko. Jen co jsme se zabydleli v hezkých bungalovech, vyrazili jsme na vytoužené koupání k moři, kde je pozvolný vstup do vody, písečná pláž, což jsou ideální podmínky pro děti. Vrcholem prvního dne byla až překvapivě bohatá večeře, jejíž součástí je i neomezené množství nápojů, dezertů, zeleniny a ovoce. Je radost vidět naše děti, jak s chutí jedí a vše si užívají... Kemp nám nabízí mnoho příležitostí k vyžití - sportovní i dětská hřiště, bazén, animační programy. Jen co se rozkoukáme, tak se v průběhu týdne chystáme poznávat zdejší okolí ;-). Milí rodiče, všechny děti jsou v pořádku a v pohodě, zdravíme vás a ozveme se ve středu.

Chorvatská výpravaSmile

Počet vyhovujících záznamů: 73nestránkovat      1 >    23456...11