Struktura strnekDnes je: 23.9.2018 - sv�tek m�: Berta
Počet vyhovujících záznamů: 45nestránkovat      1 >    234567

Dne 6. 6 .2016 jsme my, deváťáci, byli na našem posledním výletě. Vydali jsme se do Dolánek u Malé Skály. Byli jsme ubytováni v kempu Zrcadlová koza. První den jsme měli v programu zabydlení v kempu a procházku na Klokočky. Večer jsme opékali – no ledacos. Druhý den jsme se vydali z Malé Skály na plavbu na raftech po Jizeře. Třetí den jsme na koloběžkách dojeli na Žlutou plovárnu a tam nás čekal oběd a lanová dráha.

Přišlo odpoledne 8.6. a my se vraceli domů. Celý výlet jsme si užili a děkujeme za jeho uskutečnění naší třídní učitelce Miluši Urbánkové a panu řediteli R. Černému.

Žáci 9.třídyLaughing

PS: I já děkuji žákům své třídy za to, že se chovali velmi dobře, a obdivuji, s jakou odvahou a zaujetím se pouštěli do všech překážek. A děkuji také za to, že občas se šarmem přimhouřili oko nad tím, že už dávno nejsem sportovní typ.

M. Urbánková

V pátek 3. června se i 5. třída vydala na školní výlet. Vyrazili jsme vlakem směrem na Hradec Králové. Vytouženou zastávkou byl Potštejn, kde už na nás čekala prohlídka barokního zámečku. Připraven byl zábavně-edukativní program zaměřený na osobnost Karla IV., jako připomínka jeho 700. výročí. Děti se na vlastní oči přesvědčily, jak se žilo v době hrabat, dozvěděly se, jaký je rozdíl mezi hradem a zámkem, bály se v zámeckém sklepení Bubákov a bloudily v bludišti Karla IV. Po celou dobu nás provázely dobové postavy období baroka a postava Karla IV.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Letošní výlet si 2. třída užila na zámku Loučeň. Dne 31. května nám počasí přálo, a proto jsme se mohli směle vydat s knížetem Alexandrem po jeho zámku i zahradě poznávat Afriku (ale i jiné země) a překonávat překážky formou plnění různě zaměřených úkolů. Díky mapě a už dříve nasbíraným znalostem se naše výprava zdařila. Takže 11 bludišť a labyrintů, které jsme měli podle plánku nakonec najít, ale také je bez ztráty spolužáků projít, bylo pro mnohé téměř jen hrou.

J. Serbousková a I. Myšková

Den dětí „oslavili“ žáci 2. a 4. třídy na letišti v Žirči. Mohli si za doprovodu pana Tomíčka prohlédnout letadla, jimiž letiště disponuje a zeptat se na věci, které je z aviatiky zajímají. Největší zájem vzbudilo letadlo „Čmelák“, které žáci viděli i vzlétnout.

V pondělí 23. května se žáci 3. třídy vydali na školní výlet na zámek Loučeň. Po prohlídce zámku, kde si děti mohly sednout ke slavnostně prostřenému stolu a nasát atmosféru v hudebním salónku, jsme se přenesli do doby Karla IV. Děvčata i chlapci si vyrobili prapor s rodovým erbem, stříleli z kuše a katapultu a nakonec trénovali rovnováhu, odvahu a další rytířské vlastnosti v dětském lanovém parku. Po obědě jsme se pokusili neztratit v žádném z jedenácti bludišť a labyrintů umístěných v zámeckém parku. Potom už zbývalo pouze nakoupit suvenýry a hurá domů.

Nenechali jsme se vyděsit úterním krupobitím a následující den jsme vyrazili na očekávaný školní výlet 8. třídy.

Kam? Na Maloskalsko……. První zatěžkávací zkouškou byla cesta „v plné polní“ z Turnova na Zrcadlovou kozu. Po odpočinku na turnovském náměstí a dobrodružství v zámeckém parku, kdy naši osmáci ukázali týmového ducha, jsme všichni dorazili do místa ubytování. Odpoledne jsme zasvětili sportu a poznávání nejbližšího okolí a večer společnému táboráku.

Druhý den byl opravdu adrenalinový. Po ranní rozcvičce a vydatné snídani jsme si zapůjčili koloběžky a vydali se po cyklostezce s přestávkou na oběd a něco sladkého na Malou Skálu. Na Žluté plovárně jsme se oblékli do vest, půjčili si rafty a v očekávání sjeli jez a 8 km dlouhou trasu po řece Jizeře. Bylo to super, sluníčko svítilo, užili jsme si srandy a i koupání v řece. Večer jsme sportovali a odpočívali u chatek.

Poslední den jsme opět na koloběžkách poznávali okolí Turnovska a s velkým nasazením plnili úkoly fotoorientačního závodu. Měli jsme motivaci, odměnou pro nás byla pizza. Navečer, i když neradi, jsme odjížděli domů. Už nyní přemýšlíme, kam se vydáme příští školní rok, a těšíme se na společně strávené chvíle.

A proč slogan „ My 5 trampové“, protože jsme ze ZŠ 5. května a po celou dobu výletu jsme na toto téma skládali „zajímavou“ píseň. Děti Vám doma určitě rádi poreferují…….

tř. uč. Stanislava Culková

uč. Petra Chmelíková a Ludmila Potůčková

V úterý 24. 5. se obě první třídy vydaly na výlet do Havlovic u Úpice, aby spatřily havlovického vodníka. Nečekal na nás jen vodník, ale i další pohádkové postavy, a byl pro nás přichystán pestrý program v podobě soutěží a aktivit. Děti se v družstvech pokoušely o co nejlepší výsledky: pomáhaly vodníkovi pochytat dušičky, starému mlynáři odvézt pytle s moukou a změřily své síly při přetahování provazem u zbojníka. Výlet jsme zakončili pochutnáním si na špekáčcích. Vodník žádné žáky neutopil, zato na cestě do Dvora Králové nás potkal silný déšť a kroupy.

Ivana Rainová, Iva Haasová a Lenka Mejsnarová

Počet vyhovujících záznamů: 45nestránkovat      1 >    234567