Struktura strnekDnes je: 24.6.2018 - sv�tek m�: Jan
Akce školy / 2014 - 2015 / školní družina

Počet vyhovujících záznamů: 12nestránkovat      1 >    2

Bonbónový strom, nalezený poklad, hry a opékání špekáčků - to vše nás čekalo na sluníčkovém dnu 24. 6. 2015. Děti se oblékly a přizdobily do žlutého a ti nejlepší si pochutnaly na sluníčkové bábovce. Sluníčko na nás sice jen zamrkalo, trochu i zapršelo, ale odpoledne jsme si stejně užili.

V pátek 15. 5. 2015 naše škola pořádala meziškolní turnaj pro nejmladší potěr barevného volejbalu.

Volejbalisté ze ZŠ Schulzových sadů, ZŠ Podharť a ZŠ 5. května se sešli ve 13 hodin v tělocvičně, kde se rozdělili do 3 kategorií.

Výsledky:

1. kategorie

1. místo Jan Sedlačík

Jiří Kubíček

3. místo Vítek Kudrnovský

Klára Adamčíková

Adam Hulík

4. místo Jindřich Vlček

Marek Holubec

5. místo Jan Máca

Janis Tydrych

2. kategorie

3. místo Dan Sacher

Jonáš Hlavsa

3. kategorie

4. místo Lucie Janská

Tereza Pavelková

Děkuji všem hráčům a hráčkám za vzornou reprezentaci naší školy. Dále děkuji rozhodčímu Petru Prokůpkovi.

Volejbalu zdar!

V. Vojtová

V pátek 24. 4. 2015 se u nás zase lítalo. Čarodějky a čarodějové z 1. - 4. třídy přivítali na sletu i MŠ Drtinova. Společně soutěžili, věštili, překonávali překážky a losovali na kole štěstí.

Na závěr si všichni opekli špekáčky.

K dobré náladě a pohodě přispělo i slunné počasí. Všem se odpoledne líbilo,každý si odnesl dáreček.

Za rok zase poletíme!

ŠD

V pátek 13. 3. 2015 ve 14 hodin konečně začal dětmi vytoužený karneval. Sešlo se 70 dětí v krásných a nápaditých maskách. Nejprve se všechny děti představily za jakou masku jdou a jak se jmenují. Následovaly soutěže a hry. Po hrách dětem vyhládlo. Paní vychovatelka Kirschová jim připravila bohaté občerstvení s čajem. Dále nám zatančila děvčata orientální tance, po vystoupení byla volná zábava. Nakonec p. vychovatelky rozdaly dětem odměny.

V. Vojtová

V úterý 9. 12. 2014 proběhla vernisáž výstavy pod názvem „Vánoční keramika“. Všichni návštěvníci si tento mimořádný kulturní zážitek mohli vychutnat v nově vzniklé školní galerii.

Po úvodním slovu a poslechu dětského souboru flétniček, pod vedením paní vychovatelky Mejsnarové, si přítomní rodiče, žáci a učitelé mohli prohlédnout keramické výrobky žáků naší školy. Na výstavě se svými výtvory prezentovali žáci školní družiny i vyšších ročníků. Všechny výrobky byly vytvořeny pod vedením vychovatelek Věry Vojtové a Aleny Rejlové. Věra Vojtová se zároveň zasloužila i za současnou podobu nově vzniklé galerie.

V průběhu akce se návštěvníci mohli občerstvit křupavě upečenou vánočkou a dalšími dobrotami, vyrobenými paní vychovatelkou Helenou Kirschovou.

Všem účastníkům děkujeme za návštěvu a těšíme se na další společné akce ZŠ 5. května.

Mgr. Radan Černý

Více  fotografií naleznete ve fotogalerii

21. 11. 2014 ve 14 hodin konečně začal vytoužený pyžamový bál. Natěšené děti se sešly v tělocvičně, kde soutěžily a plnily různé disciplíny s plyšáky. Po splnění všech úkolů následoval tanec. Po tanci nám děvčata ze 6. a 4. třídy předvedla originální modní přehlídku. Dívky z kroužku orientálních tanců nám předvedly svůj taneční program. Dětem se bál líbil a se sladkou odměnou odcházely spokojeny domů.

Děkujeme sponzorovi, který nám zajistil část odměn.

Vychovatelky ŠD

Od 13. 10. do 14. 11. bude v budově školy v 1. patře probíhat výstava keramiky.

Počet vyhovujících záznamů: 12nestránkovat      1 >    2