Struktura strnekDnes je: 24.9.2018 - sv�tek m�: Jaromír
Počet vyhovujících záznamů: 73nestránkovat     1234    < 5 >    67891011

Dne 2. března proběhlo školní kolo v recitační a pěvecké soutěži. Z 1. až 5. třídy se přihlásilo celkem 37 žáků. Ti nejlepší získali diplom a sladkou odměnu, ale pochvala patří všem zúčastněným.

V pátek 13.2. se na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem konala tradiční masopustní slavnost, která proběhla za hojné účasti žáků naší školy z 1. A a 6. třídy, ostatních královédvorských škol i široké veřejnosti. Nechyběli muzikanti, masopustní speciality, ani detailně propracované masopustní masky. Věříme, že tato slavnost připomněla tradici nejen přímým účastníkům, ale i ostatním obyvatelům města.

Mgr.Bc. Jan Flídr

Více fotografií naleznete ve fortogalerii.

U školy nastoupili, své batohy naložili.

Při výstupu vítr fičí, všichni žáci hrůzou křičí.

Cestou k chatě sněží, mráz po zádech běží.

Vichřice závěje kříží, naše záhuba se blíží.

Slunce svítí, nebe modré, lyžování je dnes dobré.

žáci 7. třídy

I v tomto duchu se nesla příjemná atmosféra lyžařského výcviku, který 2. únorovou neděli zahájili žáci 7. třídy v Peci pod Sněžkou. Hory jim ukázaly svou drsnou tvář hned po příjezdu, výstup na Richtrovy boudy znepříjemňoval silný vítr, zima i vánice. Lavinu naštěstí nespatřili na vlastní oči, zážitkem však byla pro všechny zúčastněné hřebenová túra, vrtulníkový výsadek a ukázka záchranné akce v lavinovém závalu.

ZŠ 5. května

28. ledna zvítězila naše "Dračí pětka" nad týmy ostatních královédvorských škol ve vědomostní a dovednostní soutěži "Klání malých školáků". V soutěžním družstvu bojovali za naši školu žáci 5. třídy Magdalena Kazmirowská a Štěpán Baum, ze 4. třídy Jan Jarolím a Jan Všetečka a Jakub Vágner ze 3. třídy.

Všem soutěžícím blahopřejeme k vítězství a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Jsme šikulové, známe zatím jen některá písmenka, ale už jsme byli 23. ledna v knihovně Slavoj pasováni na čtenáře.

Žáci 1. A

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Ve středu 21. ledna navštívili žáci z 1. B Městskou knihovnu Slavoj, kde je přivítal král Abecedník I. s hodným skřítkem Slavoušem. Protože děti uhodly hádanku a správně doplnily chybějící písmenka ve slovech, pomohly tím zachránit knížky z knihovny před škodolibým skřítkem Písmenkožroutem. Na závěr král Abecedník I. pasoval prvňáčky na čtenáře a od skřítka dostali svůj první čtenářský průkaz. V knihovně se dětem moc líbilo a už se těší na další návštěvu.

Ve středu 16. 12. 2014 se na SŠIS ve Dvoře Králové nad Labem konal již 8. ročník chemické soutěže s názvem Vánoční chemický turnaj. Tříčlenné týmy žáků soutěžily ve znalostech a dovednostech z chemie a přírodopisu. Celý turnaj byl tradičně provázen přátelskou atmosférou a možná i ta napomohla k historickému úspěchu žáků naší školy, ZŠ 5. května. Tým ve složení: Květa Bergerová, Natálie Fofonková a Jakub Vobořil obsadili 1. místo, což potvrzuje pravidlo, že i David dokáže porazit Goliáše. Našim mladým chemikům děkujeme a přejeme, aby jim zájem o přírodní vědy vydržel i nadále.

Mgr.Bc. Jan Flídr, učitel chemie a přírodopisu ZŠ 5. května

Odkaz na výsledkovou listinu:  http://nase.ssis.cz/storage/clanky20142015/chemicky_turnaj_2014.pdf

Počet vyhovujících záznamů: 73nestránkovat     1234    < 5 >    67891011