Kralovedvorsko.cz

Hledání v celém obsahu stránek
Struktura strnekDnes je: 24.9.2018 - sv�tek m�: Jaromír
Počet vyhovujících záznamů: 73nestránkovat     12    < 3 >    45678...11

V úterý 19. 5. 2O15 jsme se vydali na školní výlet směr Poděbrady. O půl desáté ráno jsme obsadili loď a vyjeli jsme na hodinovou projížďku k soutoku Labe s Cidlinou. Přestože drobně pršelo, plavbu jsme si velmi užili. Při zpáteční cestě jsme vzali útokem cukrárnu se zmrzlinou, kde si každý vybral dle své chuti. Dalším naším cílem byly Staré Hrady u Jičína. Skřítci, obři a draci nás uvítali v pohádkovém sklepení. Všichni také prošli pekelnou školou a absolvovali zkoušku odvahy. I přes počáteční obavy nikdo v pekle nezůstal a všichni jsme se ve zdraví vrátili domů.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

Celoroční dřina házenkářů naší školy se vyplatila. Každým rokem se účastníme školní ligy v házené. Letošní ročník byl velkým úspěchem zejména pro žáky v kategorii 4. tříd, jednotlivci slavili také úspěchy v kategorii o třídu výš. Celkové 1. místo nám v kategorii 4. tříd vybojovali hráči s počtem 45 bodů se skóre 166 : 48. Nejlepším hráčem se stal Tomáš Formánek s celkovým počtem 72 bodů. V kategorii 5. třída se na 5. místě umístil Jakub Antoš. Všem našim házenkářům gratulujeme k vynikajícím výsledkům a perfektní reprezentaci naší školy. Do další sezony přejeme rychlé nohy, chladnou hlavu, bezva střely a hlavně radost ze hry.

pedagogický sbor ZŠ 5. května

 

Poslední dubnovou sobotu jsme vyrazili po osmé hodině zájezdovým autobusem do Prahy. Sluníčko svítilo, v autobusu se sešla super parta od čtvrté až do deváté třídy a všichni se měli na co těšit.....

Vystoupili jsme pod petřínskou lanovkou a nechali se vyvézt na krásně rozkvetlý Petřín. Naše cesta vedla k zrcadlovému bludišti, které mnohým z nás vykouzlilo na rtech úsměv. Po lehké svačině jsme se vydali směrem ke Karlovu mostu. Protože nám počasí přálo, ani turistů nebylo málo a všichni jsme si oddechli, když jsme se na Staroměstském náměstí dopočítali jak malých, tak i velkých účastníků zájezdu. Přes klidnější Václavské náměstí jsme došli k autobusu, který nás dovezl ke Kongresovému centru na toužebně očekávaný muzikál MAMMA MIA.

Po tříhodinovém vystoupení jsme slyšeli od dětí slova nadšení, a otázky typu kdy si to  zopakujeme.....

A to je ta pravá odměna pro nás, které jsme výlet zorganizovaly. „ Děti byly jste super, a proto jsme Vás rády odměnily při zpáteční cestě mňamkou v MC Donaldu. Zároveň Vám můžeme již nyní říci, že první říjnovou sobotu pojedeme na disco muzikál Horečka sobotní noci."

 

                                                                    Mgr. Stanislava Culková,  Mgr. Jarmila Čechová, Mgr. Petra Chmelíková

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

 

V měsíci dubnu jsme se v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol" zapojili do doprovodného programu „Ochutnávkový koš". Žáci 1. stupně se zábavnou formou seznámili s různými známými i méně známými druhy ovoce a zeleniny a jak jednotlivé druhy konzumovat. Museli si zapamatovat co nejvíce druhů ovoce a zeleniny, které viděli v daném čase, rozpoznávali ovoce i zeleninu pouze po hmatu nebo podle chuti se zavázanýma očima, což je bavilo nejvíce. Nakonec mohli žáci ochutnat všechny druhy ovoce i zeleniny.

Jaroslava Serbousková

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

 

Ve středu 29. dubna navštívili žáci 1. B opět Městskou knihovnu Slavoj. Tentokrát byla na programu beseda o knize Josefa Čapka - Povídání o pejskovi a kočičce. Nejprve se děti dozvěděly zajímavosti ze života Josefa Čapka, potom vyslechly pohádku O panence, která tence plakala. Následovaly úkoly, ve kterých si děti ověřily, jak dávaly při čtení pozor. Všechny by si zasloužily jedničku. Na závěr si vybraly a půjčily knížky domů.

 

Jaroslava Serbousková

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

21. dubna se naši prvňáčci zapojili do preventivního programu dm drogerie markt s.r.o. Veselé zoubky. Děti získaly spoustu důležitých informací, jak mají o své zoubky pečovat, proč je nutné si je důkladně čistit a pravidelně dvakrát ročně navštívit zubaře. Správnou techniku čištění chrupu si prakticky vyzkoušely na velkém modelu. Následně si vyplnily pracovní listy, za které všechny dostaly velkou jedničku. Jejich píle a aktivita byla odměněna dárkovým balíčkem. Na závěr bych chtěla poděkovat zástupcům dm drogerie za přínosný program, který se dětem velice líbil.

Jaroslava Serbousková

 

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

 

V pondělí 13. dubna 2015 se zúčastnila ryze dívčí družstva z 6. třídy soutěže Město plné otázek, pořádané DDM Jednička. Soutěž byla uspořádána při příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. Děvčata se pilně připravovala, týden před konáním soutěže si procházela náměstí a přilehlé ulice našeho města a navštívila informační centrum, kde se vybavila různými naukovými materiály.

Družstva ve složení - Tereza Janská a Nela Křivánková, Denisa Dufková a Eliška Hrubá, Kristýna Jahnátková a Nina Hejduková, vybíhala postupně na trať, první část testu byla zaměřena na obecné znalosti týkající se historie a památek i na konkrétní otázky o našem městě, pokračovala pátrací, součástí závěrečného úkolu byly pojmy.

Naše žákyně v kategorii 6. tříd obsadily 1. místo: Tereza Janská a Nela Křivánková, 2. místo: Denisa Dufková a Eliška Hrubá. Celkové vítězství v soutěži získala dvojice Terezy Janské a Nely Křivánkové bez ohledu na kategorie.

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžních kláních.

Mgr. Markéta Haasová

 

Počet vyhovujících záznamů: 73nestránkovat     12    < 3 >    45678...11